Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Multipl Skleroz ile Yaşamak

MS atakları sırasında neler yapılmalı?
MS hastalığı genetik bir rahatsızlık mı? MS hastaları nelere dikkat etmeli? MS hastaları düzenli olarak nasıl bir egzersiz programı uygulamalı? MS hastaları çocuk sahibi olabiliyor mu? Multipl skleroz hastaları psikolojik destek de almalı mı? Multipl skleroz hastaları MS ataklarında ne yapmalı? Multipl skleroz cinsel hayatı da olumsuz etkiler mi? Tüm sorularınızın cevabı UZMANTV'de, videolarla... MS atağının yaklaştığı hissedilebilir mi? Hasta MS atağı sırasında neler yaşar? Çevresindekilerin müdahale etmesi doğru mu? MS'i hafifletmek için uygulanması gereken bir diyet var mı? Hangi yiyecekler atakları tetikleyebilir? Hangi yiyeceklerden uzak durulmalı? Süt ve süt ürünlerinin olumsuz etkisi olduğu doğru mu? Sigara ve alkolden uzak durmak şart mı? Sıcak havada MS atakları daha şiddetli mi olur? Stres, baskı altında çalışma, zor sporlar atakları sıklaştırır mı? Egzersiz, düzenli spor MS'in etkilerini ne kadar azaltabilir? Mutlaka doktor kontrolünde mi olmalı? MS hastaları için nasıl bir rehabilitasyon programı düzenlenir? MS için psikolojik destek ne işe yarar? Aile terapilerine katılması tavsiye edilir mi? Terapide hangi konular konuşulur? MS genetik bir hastalık mı? MS hastası kadınlar hamile kalabilir mi? Hamilelik sırasında ataklar sıklaşır mı? Ataklar anne karnındaki bebeğe zarar verir mi? Grip ve enfeksiyonlar MS'i nasıl etkiler? MS hastaları hangi ilaçları alırken dikkatli olmalı? MS hastası aşı yaptırabilir mi? MS cinsel fonksiyon bozukluklarına neden olur mu? Kadın ve erkekte ne gibi farklar olur? Buna karşı bir tedavi var mı?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin