Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Multipl Skleroz ile Yaşamak

MS atakları sırasında neler yapılmalı?
MS atakları sırasında tedavi yapılıyorsa buna yönelik bazı şeylere dikkat etmek gereklidir. Bunlar nelerdir? MS atak tedavisinde kortizon kullanılmaktadır. Bu , yine hekimin ve merkezin uygulamasına göre üç ile on gün arasında değişen ve serumla verilen yüksek doz kortizondur. Uygulamanın genelde zararı yoktur. Tabi bazı şeylere dikkat etmek koşuluyla. Mesela atak tedavisi sürerken kişinin tatlı ve tuzlu yememeye dikkat etmesi, çevresinde enfeksiyonu olan, özellikle kış aylarında gribal enfeksiyon kapmış kişilerden uzak durması, kalabalığın içinde olmaması gibi basit önlemler alması gerekir. Eğer bunlara dikkat ederse, hastanın okula veya işine gitmesinde sakınca yoktur. Atak sırasında kortizon tedavisi almasından kaynaklanan uykusuzluk, sinirlilik gibi bir takım yan etkiler ortaya çıkabilir. Ama bunlar ciddi belirtiler değildir. Hepsi UZMANTV'de!
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin