Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Mısır Ekmeği Yapmayı Öğrenin

Mısır ekmeği nasıl yapılır?
Evde mısır ekmeği yapmanın püf noktaları? Mısır ekmeği için hangi malzemeler gerekir? Nasıl bir mısır unu kullanmak gerekir? Unun ne kalınlıkta öğütülmüş olması gerekir? Mısır ekmeğinin hamuru nasıl hazırlanır? Mısır ekmeği hamuruna maya katılır mı? Ne kadar mısır ununa ne kadar su katılır? Hamura katılacak suyun sıcak mı soğuk mu olması gerekir? Mısır ekmeğinin hamuruna yağ katılır mı? Ne kadar yağ katılır? Mısır ekmeği fırında mı pişirilir, ateşte mi? Mısır ekmeğinin pişirileceği tepsi nasıl yağlanır? Mısır ekmeğinin hamuru tepsiye nasıl yayılır? Tepsiye yayılan hamurun ne kalınlıkta olması gerekir? Fazla kalın ya da ince olursa ekmeğin lezzeti bozulur mu? Pişirmeden önce ekmeğin üstüne yoğurt, yumurta vs. sürülür mü? Ekmeğin üzeri elle ya da bıçakla çizilmeli mi? Mısır ekmeği nasıl pişirilir? Pişirilecek fırının ya da ateşin ısısının nasıl olması gerekir? Mısır ekmeğinin piştiğini nasıl anlarız? Mısır ekmeğinin unu nasıl olmalı? Mısır ekmeği için hamur hazırlarken kabartma tozu kullanırsak mısır ekmeği daha mı yumuşak olur? Hamura süt katmak mısır ekmeğinin daha lezzetli olmasını sağlar mı? Mısır ekmeği tepsiye ne kalınlıkta yayılmalı? Pişen mısır ekmeği sıcakken mi soğuyunca mı dilimlenmeli?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin