Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meyveli Kek Tarifi

Meyveli kek hamuru nasıl yapılır?
Meyveli kek yapmayı öğrenin... Meyveli kek için hangi malzemeleri kullanabilirsiniz? Malzemelerin birbirine yapışmasını önlemenin püf noktaları nelerdir? Meyveli kek hamuru nasıl hazırlanır? İzleyin, meyveli keki ne kadar pişirmek gerekir, meyveli keki nasıl daha lezzetli yapabilirsiniz, uzmanından öğrenin. Meyveli kek nasıl yapılır? Yanıtlar UZMANTV'de! Meyveli kek için gerekli meyveler nelerdir, hangi miktarlarda kullanılır? Meyveler hangi büyüklükte kesilip hazırlanmalı? Meyveler hamura karıştırılmadan önce nasıl hazırlanır? Nasıl bir alet kullanarak hamura karıştırmalıyız? Hamur için hangi malzemeler gerekli? Malzemeler hangi sırayla eklenir? Her biri ne kadar çırpılır? Çırpıcı kullanmak şart mı, elle ne kadar süre çırpılmalı? Kıvamının olduğunu nasıl anlarız? Kalıbın şekli nasıl olmalı? Kek kalıbı nasıl yağlanır, ne kadar yağ konulur? Hamur kalıba ne şekilde dağıtılmalı? Fırın kaç derecede ısıtılmış olmalı? Keki fırının hangi bölmesine yerleştirmeli, kaç dakika fırınlamalıyız? Piştiğini nasıl anlayabiliriz? Nasıl dilimleyip servis ederiz, üzerine ne serpebiliriz? Malzeme seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Meyvelerin dibe çökmemesi için hamura katmadan önce nasıl hazırlamalıyız? Keki kalıptan parçalamadan çıkarabilmek için ne kadar süre soğutmalıyız, hangi aleti kullanmalıyız?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin