Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meteoroloji Terimleri

Gökkuşağı nasıl oluşur?
Hava durumu haberlerinde kullanılan meteoroloji terimleri hakkında merak edilenler... Alçak basınç ne demektir? Sayısal olarak bir ifadesi var mı? Alçak basınç nasıl oluşur? Alçak basıncın etkileri nasıldır? Türkiye?nin hava koşullarını etkileyen alçak basınç merkezleri hangileridir? Yüksek basınç ne demektir? Yüksek basınç nasıl oluşur? Yüksek basıncın etkileri nasıldır? Türkiye?nin hava koşullarını etkileyen yüksek basınç merkezleri hangileridir? Lodos nedir? Hangi yönden eser? Lodos nasıl bir rüzgardır? Sıcak mı eser? Lodosun şiddetli olduğu günlerde insanlar nelere dikkat etmeli? Poyraz hangi yönden eser? Soğuk bir rüzgar mıdır? Havayı nasıl etkiler? Don nedir? Nasıl oluşur? Hangi mevsimlerde daha çok olur? Donun etkileri nelerdir? Dolu nedir? Dolu en çok hangi mevsimlerde oluşur? Dolu taneleri hangi büyüklüklerde olabilir? İnsanları yaralayabilir mi? Dolunun oluşum süreci nasıldır? Kar nasıl bir yağış türüdür? Karın oluşum süreci nasıldır? İklim değişikliği Türkiye?de ve dünyada kar yağışı üzerinde ne tür değişikliklere neden oluyor? Gelecekte eskisinden daha mı çok kar yağacak? Her güçlü rüzgar fırtına mıdır? Fırtına olarak nitelenebilmesi için rüzgarın nasıl esmesi gerekir? Fırtına takvimi nedir? Kuğu Fırtınası, Kestane Karası gibi fırtınalar her mevsim mutlaka olur mu? Gökkuşağı nedir? Daha çok bahar aylarında mı olur? Gökkuşağı nasıl ortaya çıkar? Ne kadar gökyüzünde kalır? Aynı anda birden fazla olabilir mi?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin