Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Metabolizma Hastalıkları

Metabolizma hastalığı ne demektir?
Metabolizma hastalıkları hakkında merak ettikleriniz... Metabolizma nedir? Vücudun hangi sistemlerini kapsar? Metabolizmada bozukluk varsa bu sistemlerin çalışması nasıl farklılaşır, ne tür sorunlar görülür? Metabolizma hastalıkları ne kadar yaygın? Kimlerde daha sık rastlanır? Metabolizma hastalıkları kalıtsal mıdır yoksa sonradan mı gelişir? Genetik faktör taşımayan metabolik hastalık var
mı? Metabolik hastalıklar nasıl ortaya çıkar, temel nedenler nelerdir? Hangi metabolizma hastalıkları yeni doğan evresinde semptom verir? Bu dönemde görülen metabolizma hastalıkları ömür boyu sürer mi? Hangi metabolik hastalıklar çocukluk yaşlarında belirti verebilir? Bebeklik ile çocukluk döneminde çıkan belirtiler ve hastalıkların niteliği arasında farklar nelerdir? Yetişkinliğe kadar semptom
vermeyen metabolizma hastalıklar var mı, hangileri? Yetişkinlikte ne gibi belirtilerle ortaya çıkabilirler? Yetişkinlerde görülen metabolik hastalıklar da genetikten mi kaynaklanır yoksa sonradan mı gelişmiş demektir? Yetişkinlikte görülen metabolik hastalıklar ile bebeklik ve çocuklukta görülenler arasında farklar nelerdir? Tüm metabolizma hastalıkları kronik midir? Hastalığın kronik ve ilerleyici olması ne anlama gelir? Vücudun hangi sistemlerinde kronik ve ilerleyici özellikteki metabolizma hastalıkları görülebilir? Sindirimde, nörolojik sistemde, kas yapısında vb. sık görülen kronik metabolik hastalıklar hangileridir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin