Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Meraklısı İçin Klarnet

Klarnet satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?
Güzel sesi, çekici tınısıyla merak ettiğiniz klarnet. Bir müzik aleti olarak yapısı nasıldır? Klarnet çeşitleri nelerdir? Hangi aileye aittir? Hangi malzemelerden yapılır? Malzemenin kalitesi ses açısından ne kadar önemlidir? Ses aralığı ne kadardır? Genelde hangi tür müziklerde tercih edilir? Parçaların tanıtılması; kafalık, fıçı, üst gövde, alt gövde, kalak. Parçaların işlevi nedir? Boyut dışında ne tür farkları vardır? Sesleri arasında belirgin farklılıklar var mıdır? Neden iki farklı boyutta klarnet olmasına gerek duyulmuştur? Bas, kontrbas, alto klarnetlerin farkı nedir? Ses olarak neler değişir? Görüntü olarak neler değişir? Hangi klarnet hangi tür müziğe uygundur? İyi bir klarnetin özellikleri nelerdir? Malzemenin kaliteli olduğunu nasıl anlarız? Elimize aldığımızda rahatlık önemli midir? Hangi ağaçtan yapılmış olmalıdır? Ağaç mı yoksa metal tercih edilmelidir? Nerede saklanmalıdır? Rutin bir bakımı, bu işe özel aletleri var mıdır? Her çalıştan sonra temizlenmeli mi? Aynı klarneti birden fazla kişi çalabilir mi?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin