Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Menisküs Yırtığı

Menisküs yırtığı için ameliyat dışında ne tür tedaviler var?
Menisküs yırtılması yalnızca sporcuların hastalığı olarak bilinir? Peki ama kimler risk altında? Nasıl korunabiliriz? Yaşlılarda ne sıklıkta görülüyor? UZMANTV'de. Menisküsün vücuttaki işlevi nedir? Vücudun hangi bölgesinde menisküs yırtığı olur? Hangi dokular zarar görür? Menisküs neden yırtılır? Çok yüklenilirse mi yırtılır? Hareketsiz yaşayanlarda menisküs zayıflar mı? Kimler risk grubundadır? Menisküsün belirtileri nelerdir? Diz sürekli mi, aktivite sırasında mı ağrır? Şişlik ve kitlenme olur mu? Artroskopi nasıl bir operasyon? Hasta ne kadar sürede taburcu olabilir? Ne zaman yürümeye başlayabilir? Klasik cerrahi yöntem nedir? Menisküs için ameliyat şart mı? Hastalığın hangi aşamasında fizik tedavi uygulanabilir? Buz veya ilaç tedavisi var mı? Tedavi sonrası dizlere yüklenmemek mi gerekir? Hangi egzersizler mutlaka yapılmalı? Bir kere menisküs yaşayan dizde risk artar mı? Yer silerken nelere dikkat edilmeli? Arabaya nasıl binmeli? Spor yaparken hangi kurallara uyulmalı? Diz bağları nasıl güçlendirilir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin