Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Menekşe Bakımı

Menekşemizin çok çiçek açmasını nasıl sağlarız?
Saksı çiçekleri arasında en güzel renklere sahip menekşe bakımı ile ilgili bilmedikleriniz. Işıklı ortamları seven ancak direk güneşe maruz kalınca boynunu büken menekşe bakımında dikkat etmeniz gereken şeyleri profesyonel Bitki Üreticisi Baykal Veliağagil, videolarla UZMANTV'de anlatıyor. İzleyin, menekşelerinizin ömrü uzun olsun. Hercai menekşe evde mi, bahçede mi yetişir? Nasıl bir görüntüsü olur? Dayanıklı bir çiçek midir? Hem evde hem bahçede yetişir mi? Hangi renklerde olur? Dayanıklı bir çiçek mi? Hercaiden ne farkı var? Menekşe az bakım isteyen bir çiçek mi? Yaprakları solarsa ne yapılmalı? Hangi sorunlara dikkat edilmeli? Menekşeye özel topraklar var mı? Çeşidine göre toprak mı seçmeliyiz? Özel destekler ve minerallere ihtiyaç duyar mı? Menekşe ışığı seven bir çiçek mi? Hangi sıcaklıklarda daha kolay yetişir? Yaz ve kış aylarında nelere dikkat etmeli? Haftada kaç kez su vermeliyiz? Nasıl bir su kullanmalıyız? Yapraklara su değmesinin sakıncası var mı? Aydınlık evde oturanlar mı menekşe tercih etmeli? Hangi iklimlere uygun olur? Menekşenin sağlıklı olduğu nasıl anlaşılır? Yaprakları, filizleri nasıl kontrol edilmeli? Ek besin kullanalım mı? Çiçek açmasına yakın nelere dikkat etmeliyiz?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin