Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Manzara Fotoğrafı Nasıl Çekilir

İyi bir manzara fotoğrafı çekmenin püf noktaları nelerdir?
Manzara fotoğrafı nasıl çekilir öğrenmek istiyorsanız izleyin. Bir nehri nasıl durdurursunuz? Bir dağın heybetini nasıl fotoğraflarsınız? Fotoğraf Eğitmeni Hakan Hatay sizler için anlatıyor. Tüm detaylar videolarla UZMANTV'de. Ne tür objektifler bu iş için idealdir? Tüm dağ manzarasını, ufku fotoğraflamak için hangi ayarlar kullanılır? Işık ve diyaframda ne tür ayarlar yapılabilir? Parlamanın önüne geçebilmek mümkün mü? Güneşi nasıl kullanmalıyız? Güneşe karşı fotoğraf çekilebilir mi? Karda ışık nasıl kullanılmalı? Hangi durumlarda yansıma olur? Hangi ayarlarla yansımanın önüne geçebiliriz? Karanlıkta uzaktaki nesneleri çekebilmek mümkün mü? Gece manzara fotoğrafı çekecekler nasıl bir ışık ve diyafram ayarı kullanmalı? Makinenin ışığı daha fazla kullanmasını nasıl sağlarız? Dağ fotoğraflarında heybet, akarsu fotoğraflarında coşku nasıl yansıtılır? Manzara fotoğrafları için kompozisyon nasıl oluşturulur? Fotoğrafın daha vurucu olması için ne tür hileler vardır? Renkli ve siyah beyaz manzara fotoğrafları için ışık ve diyafram ayarları farklı mı olur? Siyah beyaz fotoğrafta ışıktan kaçınmak mı gerekir? Manzara fotoğrafı için flaş kullanılır mı? Gün ışığından nasıl daha iyi faydalanılır? Hangi ayarlarla daha aydınlık ve net fotoğraflar çekilebilir?
Etiket:
...
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin