Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Manik Depresif (Bipolar) Bozukluk

Manik depresif (bipolar) bozukluk nedir?
Manik depresyon hakkında bilmeniz gerekenler... Bipolar bozukluk nasıl bir rahatsızlıktır? Manik depresif bozukluk olarak da adlandırılır mı? Bipolar bozukluk depresyon ya da mani atakları şeklinde mi ilerler? Atak sıklığı nedir? Atakların şiddeti nasıldır? Kişiyi sosyal hayatından soyutlayabilir mi? Şizofreni ya da şizoaffektif bozukluklukla karıştırılabilir mi? Farkları nelerdir? Bipolar bozukluğu olan kişi ataklar sırasında halüsinasyon görür mü? Bipolar bozukluğa yol açan etkenler nelerdir? Bipolar bozukluk genetik midir? Pipolar hangi yaşlarda daha çok görülür? Cinsiyetle ilgisi var mıdır? Bipolar bozukluk hangi yaşlarda daha çok görülür? Farklı ruhsal sorunlar bipolar bozukluğa yol açabilir mi? Bipolar bozukluk genetik olabilir mi? Bipolar bozukluk sadece ataklar sırasında mı belirti verir? Ne tür belirtileri vardır? Bipolar bozuklukta atakların ayırt edici özellikleri nelerdir? Bipolar bozukluk farklı türlerde görülebilir mi? Bipolar 1 nasıl seyreder? Bipolar 2 nasıl seyreder? Bipolar bozukluğun teşhisinde hangi yöntemler kullanılır? Bipolar bozukluğu mutlaka bir psikiyatr mı teşhis etmeli? Bipolar bozukluk tedavisinde hangi yöntemler uygulanır? İlaç tedavisi mi uygulanır? Bipolar bozukluk tedavisinde ne tür ilaçlar kullanılır? Psikoterapi işe yarar mı? Tedavi ömür boyu sürer mi? Bipolar bozukluk tamamen tedavi edilebilir mi? Tedavi atakların engellenmesini mi amaçlar? Ataklar başlamadan önce hissedilebilir mi? Kişi ataklara karşı nasıl önlem almalı? Manik depresif bozukluk ataklar halinde mi seyreder? Mani atakları nasıldır? Kişi bu süreçte neler yaşar? Depresif ataklar nasıl seyreder? İki tür atak bir arada görülebilir mi? Hipomani nedir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin