Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lupus (SLE)

Lupus belirtileri nelerdir?
Lupus hastalığı hakkında merak ettiğiniz her şey... Lupus hastalığının nedeni nedir? Lupus bir bağ dokusu hastalığı mıdır? Bağ dokusu hastalıkları içinde en sık rastlanılan tür lupus mudur? Kronik bir hastalık mıdır? Hangi organları etkiler? Doku ve organlarda iltihaplanmalar olur mu? Bağışıklık sistemini mi etkiler? Etkilenen organa göre hastalığın şiddeti de artabilir mi? Ölümcül bir hastalık mıdır? Genetik faktörler hastalığın oluşumunda etkili midir? Çevresel faktörler nelerdir? Lupus hastalığı eklemlerde rahatsızlıklara neden olur mu? En önemli bulgu kansızlık mıdır? Eklemler şişebilir mi? Kemik ve kas zayıflıkları oluşabilir mi? Ciltte ne gibi belirtiler oluşur? Lupus hastalığı ciltte döküntülere neden olur mu? Döküntüler nasıldır? Ciltte nasıl yaralar çıkar? Saç dökülmesi olabilir mi? Akciğerlerde ne gibi belirtiler oluşur? Bulantı ve kusma görülür mü? Ateş şikayeti olabilir mi? Lupus lenf bezlerinde büyümeye neden olur mu? Sindirim sistemini etkiler mi? Başka ne tür belirtilerle karşılaşılabilir? Lupus hastalığı için hangi tedavi yöntemleri var? İlaç tedavisi var mı? Kortizonlu ilaçların zararı var mı? Kortizonlu ilaçlar hangi durumlarda kesilmeli? Hastada depresyon gözlenirse kesilmeli mi? Hastanın psikolojik desteğe ihtiyacı var mıdır? Bağışıklık sistemini etkileyen ilaçlar kullanılmalı mı? Tedavide en çok hangi ilaçlar kullanılıyor? Hastalık kontrol altında tutulabilir mi? Hastalık tam olarak ortadan kalkıyor mu?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin