Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lastik Nasıl Değiştirilir

Yedek lastik araca nasıl takılır?
Yolda kalmamanız için UZMANTV izleyin. Nasıl lastik değiştirilir? Kriko nasıl kullanılır? Hangi güvenlik önlemleri alınmalı? Uzmanımız videolarla anlatıyor. Aracı yolun neresine çekmek gerekir? El frenin çekilmesi, eğim varsa takoz konması... Ne tür uyarı işaretleri konur? İşaret yoksa ne tür çözümler bulunabilir? Stepneler genelde aracın neresine konur? Bagajın üstü, içi, altı... Yedek lastik nasıl çıkartılır? Kriko, bijon anahtarı... Bunlar nedir ve ne işe yararlar? Bijonlar yerdeyken mi gevşetilir? Bijon anahtarı nasıl takılır? Jant kapağı varsa nasıl çıkarılır? Bijonlar sıkışmışsa nasıl açılabilir? Kriko nereye yerleştirilir? Nasıl yerleştirilir? Püf noktaları nelerdir? Yanlış yapılırsa ne olur? Ne tür krikolar var? Aracı kaldırırken yapılacak yanlışlar neler olabilir? Doğrusu nasıldır? Nereye kadar kaldırmak gerekir? Stepne nasıl yerleştirilir? Bijonlar bu esnada takılmalı mı? Bijon yerine cıvata kullanılmışsa ne yapılır? Krikolar birden boşalır mı? Kolu ters yönde çevirmek mi gerekir? Aracı indirdikten sonra kriko nasıl alınır? Bijon anahtarı nasıl kullanılır? Ne kadar sıkmak gerekir? Jant varsa nasıl takılır? Bu aşamadan sonra işlem tamam mıdır?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin