Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Lahana Sarması Tarifi

Etli lahana dolması nasıl yapılır?
Etli lahana sarması yapmanın püf noktalarını öğrenin. Etli lahana sarması için gerekli malzemeler nelerdir? Eti nasıl seçmeli? Hangi baharatlar eklenebilir? Lahanalar ne kadar süre haşlanmalı? Lahana sarmasının içi nasıl hazırlanır? Nasıl bir tencerede pişirilmeli, ne kadar su katılır? Harç ile sarılmış lahanalar tencereye nasıl yerleştirilmeli? Ne kadar su eklenir? Nasıl bir ateşte kaç dakika pişirilir? Sarma için seçilecek lahana nasıl olmalı? Lahana dolması hangi farklı şekillerde sarılabilir? Lahana nasıl kesilir? Yapraklar nasıl ayrılır? Sarma için yapraklar ne boyutta kesilip parçalanır? Sarmadan önce lahana yapraklarının hangi kısımları ayıklanır? Her bir parçaya ne kadar harç konmalı? Etli lahana sarmasının lezzetli olması için harcı hazırlarken nelere dikkat edilmeli? Lahana sarmaların pişerken dağılmamaları için nasıl sarmak ve yerleştirmek gerekir? Lahana sarma pişerken tencerenin dibinin tutmaması için ne yapılmalı? Lahana yaprakları ne kadar süre haşlanır? Lahana sarması için harç nasıl hazırlanır? Harç ile sarılmış lahanalar tencereye nasıl yerleştirilir? Ne kadar su eklenir? Nasıl bir ateşte kaç dakika pişirilir? Lahana sarması nasıl servis edilebilir? Lezzetli lahana sarması yapmanın püf noktaları nelerdir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin