Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kulak Tıkanıklığı

Kulakları açmak için Valsalva manevrası nasıl yapılır?
Kulağınız tıkanırsa yapmanız gerekenler... Kulak tıkanıklığı gidermek için uyguladığınız yöntemler ne kadar doğru? Kulak tıkanıklığımızı geçirmek adına kulağımıza zarar vermemek için videoları izleyin. Dalış yaparken ya da uçak yolculuğunda kulak tıkanırsa neler yapılabilir, uzmanımız uygulamalı olarak anlatıyor. Kulak tıkanıklığı ile ilgili konular için uzmanımıza kulak verin... UZMANTV'de! Kulak tıkanması ne demektir? Östaki borusu işlevini yerine getiremez mi? Orta kulaktaki basınç nasıl değişir? Uçuş öncesi neler yapılabilir? Hangi sprey ve ilaçlar işe yarar? İniş ve kalkışta kulaklar tıkanırsa su içmek, yutkunmak işe yarar mı? Hangi KBB sorunları uçağa binmeyi riskli hale getirir? Dalış yapmanın kulaklara zararı var mı? Basınç artışı kulakları nasıl etkiler? Nelere dikkat etmek gerekir? Hangi KBB hastalıkları dalış yapmaya engeldir? Dekonjestanlar kulaklarda işe yarar mı? Antihistaminik sprey ne demektir? Uçuş sırasında mı, kalkış ve inişlerde mi almak gerekir? Kulak tıkanıklığı sürekli hale gelirse, evde alınan önlemler ve çözümler işe yaramazsa doktora gitmek şart mı? Östaki borusu nasıl temizlenir? Kulak zarı çizilir mi? Sıvı ve hava nasıl boşaltılır? Valsalva manevrası nedir? Ne işe yarar? Hangi durumlarda kullanabiliriz? Ne kadar basınç uygulanmalı? Manevrayı sık yapmanın sakıncası var mı?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin