Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kulağın Yapısı

Kulak zarının yapısı nasıldır?
Kulağın yapısı hakkında merak ettikleriniz... Kulak nasıl bir organdır? Hangi bölümlerden ve parçalardan oluşur? İşlevleri nelerdir? Kulak sadece duyma işlevine mi sahiptir? Kulak duyma işlevinin yanında kişinin dengesini de mi sağlar? Kulaktaki denge mekanizması nasıldır? Kulak dengede kalmamızı nasıl sağlar? Baş dönmesi, denge kaybı gibi sorunlar nasıl oluşur? Dışarıdan gelen sesler kulakta nasıl toplanır? Kulak zarı sesleri nasıl titreşimlere dönüştürülür? Bu titreşimler orta ve iç kulağa nasıl aktarılır? Sesler beyne nasıl iletilir? Sesler beyinde nasıl işlenir? Dış olarak nitelenen kısım neresidir? Dış kulağın nasıl bir yapısı vardır? Dış kulak seslerin toplanıp kulak yoluna ulaştırılmasını mı sağlar? Dış kulak sesleri nasıl toplar? Seslerin hangi yönden geldiğini dış kulağımız sayesinde mi anlarız? Orta kulak nedir? Nerede bulunur? Hangi parçalardan oluşur? Kulak zarı orta kulakta mıdır yoksa dış kulakta mıdır? Kulak zarının yapısı nasıldır? Orta kulak nasıl çalışır? Orta kulaktaki yapılar kulak zarından gelen titreşimleri iç kulağa nasıl iletir? Kulak zarı nedir? Yapısı nasıldır? Nerede bulunur? İşlevi nedir? Kulak zarında en sık rastlanan rahatsızlıklar nelerdir? İç kulak nedir? İç kulak nerede yer alır? İç kulak hangi parçalardan oluşur? İç kulak nasıl çalışır? Ortakulaktan gelmen titreşimler iç kulağa nasıl aktarılır? Titreşimler iç kulakta nasıl işlenir? İç kulakta titreşimler duyma sinirlerine nasıl iletilir? Kulakta ne tür enfeksiyonlar olabilir? Enfeksiyonlar iç kulakta ya da orta kulakta mı olur? İşitme yetisinin zarar görmesine yada tamamen yok olmasına neden olan rahatsızlıklar nelerdir? Kulakta da kireçlenme olur mu?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin