Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kukla Nasıl Oynatılır

Kukla oynatmak için evde nasıl bir sahne yapabiliriz?
Kukla oynatmayı öğrenmek istiyorsanız UZMANTV'yi izleyin. El kuklaları, sopalı kuklalar ve ipli kuklalar nasıl oynatılır, kuklaların nasıl bir mekanizması vardır? Kukla oynatmak için yapılacak sahnede ne tür malzemeler kullanılabilir? Gölge kuklası için perde nasıl hazırlanır? İzleyin, gölge kuklası oynatırken, oynatıcıların görünmemesi için ışığın nereye verilmesi gerektiğini, kukla oynatmaya yeni başlayanlar için en kolay kukla türünün nasıl olduğunu uzmanından öğrenin. Hepsi videolarla! Gölge oyunu için evde kendimiz perde hazırlayabilir miyiz? Karton kutudan nasıl perde hazırlanır? Kukla oynatmak için evde sahne hazırlayabilir miyiz? Karton kutudan nasıl sahne hazırlanabilir? Sahne hazırlarken başka hangi malzemeleri kullanabiliriz? Sahnede ipli kukla nasıl oynatılır? İp nasıl gizlenir? İpli kuklayı elimizde nasıl oynatırız? Hareketli kukla oynatırken nelere dikkat etmeliyiz? Hareketli kukla oynatmanın püf noktaları nelerdir? Parmak kukla oynatmanın püf noktaları nelerdir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin