Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kompozisyon Yazmanın İncelikleri

Kompozisyondan yüksek not almanın püf noktaları nelerdir?
Kompozisyon yazmadan önce bilmeniz gerekenleri uzmanımız açıklıyor. Öğrenciler için gerekli kaynakların tamamı UZMANTV'de. Kompozisyonun yapısı nasıldır? Klasik bir kompozisyonda bölümler nasıl dizilir? Kompozisyonun uzunluğuna nasıl karar verilir? Önceden sınır konmamışsa dilediğimiz uzunlukta yazabilir miyiz? Kaç paragraftan sonra okumak zorlaşır? Kompozisyonda mutlaka objektif mi olunmalı? Hangi teknikleri kullanmak öğrencinin avantajınadır? Tasvir her zaman puan kazandırır mı? Kompozisyon yazarken sık yapılan yanlışlar nelerdir? Öğretmenler kuralsız cümleleri, harf hatalarını affetmez mi? Önemli olan duyguları doğru aktarmak mı? Kompozisyon için nasıl plan yapılır? Genel hatları nasıl çıkartılır? Konu serbest ise bilgimizin en fazla olduğu konuyu mu tercih etmeliyiz? Güncel konular daha kolay mı yazılır? Kompozisyon yazacak kişi gözlemlerinden nasıl yaralanabilir? Kitap, gazete ve internetten nasıl bir araştırma yapabilir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin