Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kol Sarkmaları

Kol sarkmasını önlemek için neler yapabiliriz?
Kollardaki sarkmalar hakkında sık sorulanlar... Kolun üst tarafında, arka ve iç kısımlarındaki sarkıklıkların nedenleri nelerdir? Kol sarkmaları yaşlanmanın bir etkisi midir? Bu bölgede deri ve derialtı dokusunun daha mı gevşektir? Kol sarkmalarında genetik faktörlerin etkisi nedir? Sık kilo alıp-verme kol bölgesi sarkıklıklarını artırır mı? Hareketsizlik, egzersiz yetersizliği kol arkası sarkmalarına yol açar mı? Kol sarkmaları hangi yaşlarda ortaya çıkmaya başlar? Cilt ve kasların esnekliğini kaybetmesinin kollardaki sarkmalarla bağlantısı nedir? Menopoz dönemindeki değişikliklerin sarkmalara ilişkisi nedir? Östrojenin azalması kırışıklık oluşumunu arttıran bir faktör müdür? Kol sarkmalarını önlemenin yolları nelerdir? Bölgedeki deri ve deri altı dokusunun gevşememesi için neler yapılmalı? Kol sarkmalarına karşı cilt bakımı nasıl yapılmalı? Spor ve bu bölgenin sıkılaştırılmasına yönelik egzersizler sarkmaları önler mi? Kol arkası sarkmalarını gidermek için hangi cerrahi yöntemlere başvurulabilir? Kol sarkmaları liposuction işlemiyle giderilebilir mi? Kol germe ameliyatıyla sarkıklıklar giderilebilir mi? Egzersiz yapmak kollarda sarkmayı önler mi? Yerçekiminin kol derisinin sarkmasındaki rolü nedir? Egzersiz yapmak deri altı dokuları ve deriyi güçlendirir mi? Güçlenen deri ve deri altı dokuları yer çekimine daha mı kolay karşı koyar? Kol bölgesindeki sarkmalara karşı ne tür egzersizler yapılabilir? Ağırlık çalışmak sarkmaları nasıl önler? Başka ne tür egzersizler yapılabilir? Cildin yapısıyla kol sarkmaları arasında nasıl bir bağ vardır? Uygun cilt bakımıyla kol bölgesinde oluşan sarkmalar azaltılabilir mi? Ciltteki sarkmaları yavaşlatan ya da durduran bakım ürünleri var mı? Kollarımızda sarkma olmaması için ne tür bakım ürünleri kullanmak gerekir? Bakım ürünlerinin içeriğinde hangi maddelerin olması gerekir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin