Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Koku Alma Bozuklukları

Sürekli kötü koku alıyorum, neden olabilir?
Koku alma bozukluklarıyla ilgili merak ettiğiniz her şey... Burnun yapısı nasıldır? Koku alma mekanizması nasıl çalışır? Koku molekülleri burnun hangi bölgesinde algılanır ve beyne iletilir? Koku beynimizde nasıl oluşur? Koku alma bozukluğu deyince ne anlamlayız? Ne tür koku alma bozuklukları vardır? Kişinin sürekli kötü koku alması, koku alma duyusunu kısmen ya da tamamen kaybetmesi, olmayan kokular alması gibi bozukluklar olabilir mi? Tat alma bozukluklarıyla birlikte mi görülür? Koku duyusunun körelmesine neden olan rahatsızlıklar nelerdir? Koku alamama sorunu hangi boyutlarda olabilir? Kalıcı mıdır? Üst solunum yolu enfeksiyonları koku kaybına yol açabilir mi? Nörolojik bir sorundan kaynaklanıyor olabilir mi? Burnun koku alma bölgesindeki sorunlardan olabilir mi? Koku alamama sorunu nasıl geçer? Kişinin sürekli ortamda olmayan kokular hissetmesinin nedeni ne olabilir? Koku halüsinasyonu nedir? Neden olur? Ciddi bir rahatsızlığın belirtisi olabilir mi? Nedeni nasıl teşhis edilir? Tedavisi var mıdır? Neden olur? Tehlikeli bir rahatsızlığın belirtisi olabilir mi? Kişi kokuları neden birbirleriyle karıştırır ya da birbirlerinden ayır edemez? Tedavisi var mıdır? Koku alma bozuklarının tek başına tedavisi var mıdır? Koku alma bozukluğunu tetikleyen sorunun mu tedavi edilmesi gerekmektedir? Üst solunum yolu enfeksiyonları nedeniyle oluşan koku alma sorunlarına karşı ne tür ilaçlar kullanılabilir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin