Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kız Kaçırma ile İlgili Bilmeniz Gerekenler

Kız kaçırmanın cezası nedir?
Kız kaçırmanın hukuki boyutuyla ilgili bilmeniz gerekenler... Yasalara göre kız kaçırma nasıl tanımlanır? ukuki yaptırımı olan kız kaçırma durumları hangileridir? Türkiye?de kadınların reşit olma yaşı nedir? Yasalara göre reşit olan bir kızın reşit bir erkekle kaçmasının herhangi hukuki bir yaptırımı var mı? Reşit olmayan bir kızı rızası ile olsa bile kaçıran kişi zorla alıkoyma suçundan ceza alır mı? Ne kadar ceza alır? Bu cezanın paraya çevrilme ya da ertelenme ihtimali var mıdır? Kişi kaçırdığı reşit olmayan kızla kızın rızası ile olsa bile cinsel ilişkiye girmişse cinsel istismar suçundan ceza alır mı? Ne kadar ceza alır? Bu cezanın ertelenmesi, paraya çevrilmesi ihtimali var mıdır? Kız kaçıran kişi hakkında hangi durumlarda dava açılır? Reşit olmayan bir kızı rızası ile olsa dahi kaçıran kişi hakkında alıkoyma suçundan dava açılır mı? Hangi durumlarda cinsel istismar suçlamasıyla dava açılır? Hakkında alıkoyma ve cinsel istismar davaları açılan kişi tutuklu mu yargılanır? Hakkında reşit olmayan kızı alıkoymaktan dava açılan kişi ne yapabilir? Kaçırılan kızın ailesi şikayetini geri çekerse davalar düşer mi yoksa kamu davaları devam mı eder? Kişi kaçırdığı reşit olmayan kızla ailesinin de onayını alarak evlenirse hakkında açılan davalardan kurtulabilir mi?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin