Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kitap Nasıl Yayınlatılır

Kitap yayınlatmak isteyenler yayınevine nasıl başvuru yapmalı?
Kitap bastırma hakkında merak ettikleriniz... Herkes kitap yayınlatabilir mi? Kitap bastırmak için ne kadar başvuru oluyor? Bunların ne kadarı kabul ediliyor? Yayınevinden kiminle temasa geçmek gerekli? Şahsen gidip görüşmek gerekir mi? Kitabın uzunluğu yayınlanma şansını etkiler mi? Kısa ve uzun kitapların baskı masrafları nasıl değişir? Yayınevleri hangi uzunlukları tercih ediyor? Elde yazılmış kitapların baskıda kaç sayfa tutacağı nasıl anlaşılır? Bilgisayarda yazılan ölçüler baskıda farklı sonuç mu verir? Kitabın özeti, genel hatları yayınevine gönderilir mi? Kitabın her ayrıntısını bitirdikten sonra mı yayını için görüşebiliriz? Kitabın yayınlanabilmesi için hangisi yazar açısından daha avantajlı olur? Kitabı bitmiş halde gönderiyorsak kaynaklar vb. hangi ek metinleri de yanında göndermeliyiz? Kitap metni mutlaka elden mi ulaştırılmalı? Kâğıda dökülmüş olması şart mı? Kitabı nasıl bir formatta yayınevine ulaştırmalıyız? Kitap metninin yanı sıra hangi kişisel bilgileri yayınevine göndermeliyiz? Kitapların yayınevlerinden geri çevrilme nedenleri nelerdir? İçerikle, konuyla, yazma stili ile ilgili sorunlar nelerdir? Kitabımız geri çevrilirse yeni bir kitaba mı başlamalı, yoksa eksiklerini geliştirmeye mi çalışmalıyız? Bir kez reddedilen bir kitabın sonradan basılması mümkün mü? Bir yayınevinde reddedilen bir kitap başka bir yayınevinde kabul edilebilir mi?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin