Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kırık Tedavisi

Kırık ne kadar sürede kaynar?
Kırık tedavisinde hangi yöntemler kullanılır? Kemik yanlış kaynarsa ne yapmak gerekir? Uzmanımız anlatıyor. Hangi kırıklar alçıya alınmaz? Hangi bölgelerde alçı kullanılmaz? Uygulanması gereken yöntemler nelerdir? Alçı nasıl bir malzemedir? Hangi kırıklar alçıya alınır? Alçı nasıl sertleşir? Alçı tipleri nelerdir? Atel nedir? Hangi durumlarda kullanılır? Ne işe yarar? Ne kadar süre atelli kalabilir? Bandaj hangi kırıklar için kullanılır? Kırık bölge vücuda nasıl sabitlenir? Nasıl bandajlamak gerekir? Nasıl bir bandaj kullanılmalı? Ne zaman çıkacağına nasıl karar verilir? Alçıyı kuru tutmak mı gerekir? Kaşınırsa ne yapmalıyız? Alçılı bölge hareket ettirilebilir mi? Alçı ne kadar darbeye dayanabilir? Kemik suyu içmek işe yarar mı? Yanlış kaynamanın nedenleri nelerdir? Kaynayan kemik ameliyat mı edilir? Tekrar kırılır mı? Düzeltme şansı var mı? Her kırık 21 günde mi iyileşir? Kol ve bacak aynı sürede mi iyileşir? Alçıyı zamanından önce ya da sonra açmanın ne gibi zararları var? Kaynama süresine neler etki eder? Kemikleri güçlü olanlar daha hızlı mı iyileşir? Kaynama süresini kısaltmak için neler yapılabilir? Hangi hatalardan uzak durmak gerekir? İnternal fiksasyon nedir? Ne zaman tercih edilir? Metal çiviler mi kullanılır? Nasıl bir ameliyat gerekir? Tek ameliyat yeterli olur mu? Traksiyon nedir? Kalça kırıkları bu yöntemle mi tedavi edilir? Nasıl uygulanır? Traksiyon yönteminin amacı nedir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin