Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kiracı-Ev Sahibi Anlaşmazlıkları

Kiracı ile ev sahibi arasında kira kontratı olmazsa ne olur?
Yeni ev kiralayacaksınız ya da var olan ev sahibinizden şikayetçisiniz. Bir kiracı olarak ne gibi haklarınız var, bilmiyorsanız videoları izleyin. Apartman giderlerini kim öder, evde yapılan hangi değişiklikler kiradan düşülebilir, izleyin. Ev sahibiyseniz; eve verilen zararlar nasıl karşılanır; depozitoyu hangi durumlarda vermek zorunda değilsiniz; UZMANTV'den öğrenin. Kira artış oranından, dış cepheye alınan reklam gelirlerine kadar her şey hakkında bilginiz olsun. Arada mutlaka kira kontratı olmalı mı? Kontrat olmaması kiracıya ne gibi sorunlar açabilir? Kontrat olmaması ev sahibine ne gibi sorunlar açar? Kontratta yazan artış oranından fazlası talep ediliyorsa kiracı ne yapabilir? Ev sahibi kiracının çıkması için bu yola başvurabilir mi? Ev sahibi zararı nasıl ispat edebilir? Mutlaka maddi zarar mı olmalı? Ödenmeyen su, doğalgaz faturalarına istinaden depozito tutulabilir mi? Kiracı eve depozitodan daha fazla zarar vermişse ev sahibi ne yapabilir? Zararı nasıl ödetebilir? Kiradan nelerin düşülebileceği kontratta yazılmalı mı?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin