Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kemençe Çalmayı Öğrenin

Kemençe nasıl çalınır?
Telli çalgıların arasında en ilginç enstrümanlardan biri kemençe. Klasik kemençede nota olmamasına rağmen, modern kemençe eğitiminde nota yerleri belirlendiği için kemençe çalmak eskisine oranla çok daha kolay. Siz de kemençe çalmaya başlamak istiyorsanız kemençe eğitmenimizin videolarını izleyin; kemençe nasıl tutulur; nasıl akort edilir; kemençede nota nasıl basılır, öğrenin. İzleyin, kemençe çalarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini uzmanımız anlatsın. Akort aleti kullanmalı mıyız? Elle akort nasıl yapılır? Kemençenin doğru akort edilip edilmediğini nasıl anlarız? Kemençenin sapı hangi elle kavranır? Sapını nasıl tutarsak daha az yoruluruz? Kemençeyi oturarak çalanlar nasıl tutmalı? Kemençenin yayı nasıl tutulmalı? Kemençe oturarak mı ayakta mı çalınır? Daha çok hangisi tercih edilir? Kemençe çalarken yay nasıl kullanılır? Kemençe çalmak isteyenler nereden başlamalı? Kemençe yayı hangi tele sürüldüğünde hangi nota sesi çıkar? Kemençe çalmak için ne kadar süre çalışmak gerekir? Hangi parmak egzersizleri yapılabilir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin