Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Keman Çalmaya Başlayın

Keman nasıl çalınır?
Keman çalmak isteyenler için keman ile ilgili tüm soruların cevabı UZMANTV'de! Keman çalması zor bir enstrüman mı; nasıl tutulur, nasıl çalınır? İzleyin, Türk müziği ile batı müziği kemanı arasındaki farkları öğrenin. Kemanda nasıl nota basılır, nasıl taksim yapılır? Üsküdar Musiki Cemiyeti Saz Heyeti Üyesi ve Keman Öğretmeni Ebru Öğüt anlatıyor. Kemanın sapı hangi elle kavranır? Sapını nasıl tutarsak daha az yoruluruz? Kemanın yayı nasıl tutulmalı? Keman nasıl akort edilir? Keman çalarken yay nasıl kullanılır? Keman çalmak isteyenler nereden başlamalı? Keman yayı hangi tele sürüldüğünde hangi nota sesi çıkar? Keman çalmak için ne kadar süre çalışmak gerekir? Hangi parmak egzersizleri yapılabilir? Keman çalmayı öğrenmek için mutlaka kursa gitmek gerekir mi? Evde kendimiz çalışarak öğrenebilir miyiz? Keman öğrenmek için nasıl bir kurs tercih etmeliyiz? Özel ders mi, kurs mu daha iyi?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin