Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kefil Olurken Dikkat Edin

Kefil gösterilen kişinin mallarına haciz konabilir mi?
Kefillik hakkında bilmeniz gerekenler... Kefil nedir? Hangi tür anlaşmalar için kefil istenir? Birden fazla kişi kefil olarak istenebilir mi? Her sözleşmede kefil olması gerekir mi? Kefil borçlu mu sayılır? Hangi durumlarda borcu ödemekle yükümlüdür? Parasal konular dışında mesuliyeti var mıdır? Karı koca birbirlerine kefil olabilir mi? 1. derece akrabaların kefilliği kabul edilir mi? 18 yaşından küçüklerin kefil olması mümkün mü? Kira sözleşmesine kefil şartı konabilir mi? Kefil şartı yasal mı? Kaç tane kefil istenebilir? Kimler kefil olarak gösterilebilir? Kefil olmak istemeyen kişi ne yapmalı? Kefalet ne kadar sürer? Sözleşme sürdükçe kefalet devam mı eder? Kira sözleşmesindeki kefilliğin süresi ne kadardır? Kefil üstüne kalan borcu ödedikten sonra ne yapmalı? Parasını alabilmek için dava açabilir mi? Borçlu ve kefil arasında nasıl bir hukuki ilişki vardır? Borç sahibi borcunu ödemezse kefilden mi tahsil edilir? Kefil de borcu ödeyemezse ne olur?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin