Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kedilerde Kızışma

Kedi kızıştığında ne yapmak gerekir?
Kediniz birtakım hareketler yapıyor ama nedenini anlamıyor musunuz? O halde Veteriner Hekimimize kulak verin. Yalnızca çiftleşme isteği midir? Bu süre içerisinde acı çeker mi? Hangi sıklıkta kızgınlık geçirir? Ne kadar sürer? Dişi ve erkek kedide aynı süreç mi yaşanır? Yılın belirli zamanlarında mı olur? Kediler kızıştıklarında nasıl davranır? Etrafına saldırır mı? Beslenmelerinde değişim olur mu? Uyku düzeni nasıl değişir? Ne tür fiziksel emareler gösterirler? Kaç aylıkken çiftleşme isteği uyanır? Dişi ve erkekte değişir mi? Çiftleşmesine izin vermek mi gerekir? Sakinleştirici kullanmak doğru mudur? Hemen kısırlaştırmak mı gerekir? Hormon kullanmanın sakıncaları nedir? Sokağa çıkmasına izin verilebilir mi? Kapabileceği hastalık var mıdır? Acı veren bir operasyon mudur? Dişi ve erkeğe uygulanabilir mi? Hangi dönemde kısırlaştırma yapılabilir? Erken kısırlaştırmanın sakıncaları nelerdir? Kediler kısırlaştırılmadığında yumurtalık kanseri, rahim kanseri olasılığı artar mı? Meme tümörü riski olur mu? Henüz kızışmadan kısırlaştırılan kedilerde bu tip sorunlara rastlanma olasılığı daha mı azdır?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin