Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kauçuk Bitkisi Bakımı

Kauçuk bitkisinin bakımı nasıl yapılır?
Kauçuk bitkisinin bakımı hakkında merak ettikleriniz... Kauçuk bitkisinin kökeni nedir? Kauçuk nasıl bir iklimde yetişir? Evde yetiştirilebilen kaç tür kauçuk bitkisi vardır? Boyu ne kadar uzayabilir? Yaprakları nasıldır? Çiçek açar mı? Çok yaprak döker mi? Hangi mevsimlerde gelişim gösterir? Kauçuk bitkisi soğuktan etkilenir mi? Yetiştirileceği ortamın ısı koşulları nasıl olmalı? Bahçede bakılabilir mi? Salonda mı yetiştirilmelidir? Kauçuk bakılacak mekanın ışık koşulları nasıl olmalı? Kauçuk bitkisi ne sıklıkta sulanmalı? Kauçuk bitkisinin toprağı nasıl olmalı? Bitkinin gelişimi yavaşsa hızlandırmak için suyuna gübre ya da katkı maddesi eklenebilir mi? Kauçuk bitkisinin toprağı nasıl olmalı? Ne büyüklükte bir kauçuk bitkisi için hangi ölçülerde saksı kullanılmalı? Kauçuk bitkisinin toprağı ne sıklıkta değiştirilmeli? Toprak değiştirirken nelere dikkat edilmeli? Sulama hangi yöntemle olmalı? Kauçuk bitkisi ne sıklıkta sulanmalı? Bitkinin ve saksının büyüklüğü, ısı koşumlarına göre sulama başına ne kadar su verilmeli? Fazla su verilmesi bitkiye zarar verir mi? Bitkinin yeterli suyu almadığını nasıl anlarız? Bitkiye verilen suyun fazla geldiğini nasıl anlarız? Kauçuk bitkisinin yaprakları nasıldır? Yapraklarını ne sıklıkta döker? Bitkinin aşırı yaprak dökmesinin nedenleri nelerdir? Bitkinin yapraklarını dökmemesi için nelere dikkat edilmelidir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin