Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kaşıntı

Hangi cilt hastalıkları kaşıntıya neden olur?
Vücutta kaşıntı varsa buna bir döküntü de eşlik ediyorsa mutlaka bir cilt doktoruna gitmek gerekir. Kasıklarda bir kaşıntı söz konusu ise bu bir mantar olabilir. Para şeklinde döküntüler varsa bu da egzama olabilir. Sürekli tekrar eden, çıkıp çıkıp yok olan döküntüler kurdeşen olabilir. Özellikle çocuklarda ve alerjik bünyelilerde uzun süreli kaşıntılar, cilt kurulukları sonrasında egzama gelişir. Bu ilerleyebileceğinden mutlaka bir doktora gitmek gerekir. Sıcak ortamda ortaya çıkan kaşıntılar kan fazlalığı veya lenfomaya ait kaşıntılar olabilir. Bu tür durumlarda gerekirse kan tahlili yaptırmak gerekir. Karaciğer, böbrek hastalıkları gibi durumlarda da yine kaşıntı olacağından, 1 haftayı geçen, sıcak ortamlarda artan kaşıntılarda mutlaka cilt doktoruna gitmek gerekir. Hepsi UZMANTV'de!
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin