Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karalahana Sarması Yapmayı Öğrenin

Karalahana sarması nasıl yapılır?
Karalahana dolması tarifi hakkında merak ettikleriniz... Karalahana sarması yapmak için hangi malzemelere ihtiyacımız var? Karalahanaları ne kadar süre haşlayalım? Haşladıktan sonra karalahanaların saplarını ayırmak gerekir mi? Ne kadar kıymaya ne kadar pirinç gerekir? Karalahana sarmasının içi nasıl yapılır? Hangi baharatlar konulur? Her bir sarma için karalahanaya ne kadar iç koyalım? Karalahanaları nasıl saralım? Sardığımız karalahanaları tencereye nasıl dizelim? Karalahana dolmasını nasıl pişirelim? Tencereye su koymaya gerek var mı? Dolmaların üzerine bir tabak kapatalım mı? Ne kadar süre pişirelim? Karalahana dolmasının piştiğini nasıl anlarız? Karalahana sarmasını nasıl servis edelim? Sarma yapacağımız karalahanayı seçerken nelere dikkat edelim. Fazla olgun karalahanayla yaparsak yemeğin lezzeti bozulabilir mi? İnce yapraklı karalahanaları mı tercih edelim? Karalahanaları ne kadar haşlayalım? Fazla haşlarsak sararken ve pişirirken dağılabilir mi? Pişirirken dağılmamaları için nelere dikkat edelim? Karalahana sarmasını sıcak mı servis edelim soğuk mu? Kısık ateşte mi pişirelim?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin