Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karakalem Portre Çizmeyi Öğrenin

Karakalem portrede gölgelendirme nasıl yapılır?
Karakalem portre çizmenin tüm püf noktaları UZMANTV'de. Sanatçı olmaya giden yol bir tık uzağınızda. Yüzün genel olarak şekli mi çizlir? Gözlerden mi başlanır? Genel oranlar mı belirlenir? Kalem hareketleri nasıl olmalıdır? Işığın geldiği yeri nasıl ortaya çıkarırız? Işığın geldiği yeri, gölgeleri nasıl daha iyi vurgularız? Yüzün nereleri kişinin karakteristiğini gösterir? En çok hangi bölgeler "benzemeyi" sağlar? Bu konuda ipuçları nelerdir? Gözün şekli nasıl çizilir? Göz bebeği, göz kapağı vb. nasıl çizilir? Portresi yapılan kişiye benzetmek için gözlerin hangi kısımları ayrıştırıcıdır? Bu konuda ipuçları nelerdir? Önce dış kontörler atılır, sonra iç kısmı mı doldurulur? Gerçekçi saç çizimi için nelere dikkat edilir? Bu konuda ipuçları nelerdir? Burnun çevresi, yuvarlaklığı vb. nasıl verilir? Ağzın kıvrımları nasıl ayrıştırılır? Gölge nasıl verilir? Dudakları nasıl ayrıntılı hale getirebiliriz? Hangi kalemler portre için uygun olur? Nasıl bir silgi gerekir? Farklı kalemlerle yüzün farklı yerleri mi çizilir? Fotoğraftan yapılan karakalem ne kadar gerçekçi olur? Canlı obje ile karakalem yapmak daha mı zor? Gölgelendirme sırasında daha büyük zorluk mu yaşanır?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin