Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Karakalem İnsan Figürü Çizmeyi Öğrenin

Karakalem insan figürü çizmeye nereden başlanır?
Karakalem insan figürleri çizmeyi uzmanından öğrenin... Karakalem insan figürü çizerken nasıl bir model kullanalım? Önce bir genel hat mı çizilir? İnsan figürü taslağı çizerken uzuvların orantıları nasıl olmalı? Kol, bacak, gövde ve baş orantısı nasıl ayarlanmalı? Oranların yanlış belirlenmesi çizimi nasıl etkiler? Kadın vücudu ya da erkek vücudu için farklı taslaklar hazırlamak gerekir mi? Çizimde nasıl bir sıra takip edilir? Kolları çizmeye nereden başlayalım? Çizeceğimiz figüre göre kolun taslağı nasıl olmalı? Bacakları çizmeye nereden başlayalım? Çizeceğimiz figüre göre bacakların taslağı nasıl olmalı? Figür oturur durumdaysa bacakları nasıl çizmeliyiz? Ayakta ya da hareket halindeyse nasıl çizmeliyiz? Gölgelendirme nasıl yapılmalı? Kıyafet, kumaş çizmek farklı bir teknik mi gerektirir? Kumaş kıyafetler nasıl çizilir? Karakalem resimde hareket hissi yaratmanın püf noktaları nelerdir? Ağırlık noktaları doğru olmazsa resim hareket hissi kazanmaz mı? Ağırlık noktalarını nasıl ayarlamak gerekir? Kasları belli etmek için çizgileri nasıl kullanmalıyız? Kasları çizerken gölgelendirmeyi nasıl yapabiliriz?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin