Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kanlı İdrar (Hematüri) ve Tedavisi

Kanlı idrar neden olur?
Hematüri, idrarda kan görülmesi ya da kanlı işeme anlamına geliyor. İdrarda kan kimi zaman gözle görülür ölçüde olabildiği gibi, kimi zaman da ancak idrar tahlilinde tespit ediliyor. İdrarda kan, böbreklerde, üreterlerde, mesanede, prostat hastalığına işaret edebildiği gibi idrar yolu enfeksiyonlarından da kaynaklanabilir. İdrarınızda neden kan olduğunu merak ediyor, bunun hangi hastalıkları işaret ettiğini öğrenmek istiyorsanız UZMANTV'yi izleyin. Kanlı idrar nedir, nasıl tedavi edilir, videolarla öğrenin! İdrarda kan görülmesi nasıl bir rahatsızlıktır? İdrarda kan olduğu gözle görülebilir mi? İdrarda kan görülmesinin nedenleri nelerdir? En çok hangi nedenden dolayı idrarda kan görülür? İdrar yolları enfeksiyonu ve üşütme idrarda kan görülmesine neden olur mu? Erkeklerde ve kadınlarda ayrı hastalıkların belirtisi olarak görülebilir mi? Kanlı idrarla birlikte karında veya kasıklarda ağrı olması hangi hastalıkların belirtisidir? Kanlı idrarın böbrek veya mesane taşından kaynaklandığı başka hangi belirtilerle anlaşılır? Kanlı idrar hangi belirtilerle birlikte görülürse mesane kanserinden şüphelenmeli? Kanlı idrarın hangi hastalıktan kaynaklandığı nasıl tespit edilir? Ne zaman doktora gidilmeli? Kadınlar hangi doktora gitmeli? Erkekler hangi doktora gitmeli? Hangi doktora gidilmeli? Kanlı idrarı önemsememek tehlikeli sonuçlar doğurabilir mi? İdrarda kan görüldüğünde ilaç almak doğru mu? Kanlı idrar tedavisi neye göre belirlenir? Kanlı idrar kaynaklandığı hastalığa göre mi tedavi edilir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin