Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kalorifer Tesisatı Bakımı

Kalorifer peteğinin havası nasıl alınır?
Kalorifer tesisatı sorunları ve çözüm önerileri... Kalorifer peteği neden hava yapar? İçinde hava olan petek ısıtmaz mı? Peteğin içinde hava olduğunu nasıl anlarız? Peteğin havası nereden alınır? Hava alma valfini nasıl açabiliriz? Valften su gelene kadar işlemi sürdürelim mi? Kalorifer peteğinin havasını alırken nelere dikkat edelim? Hava alma işleminin ne kadar sürede bir tekrarlanması gerekir? Petekler ısınmıyorsa sorun nerededir? Peteklerin içinde hava olabilir mi? Borularda sorun olabilir mi? Vanasında sorun olabilir mi? Sistemde yeterince su yoksa ne yapılmalı? Sorunun neden kaynaklandığını nasıl anlarız? Kat kaloriferi sistemine nasıl su verilir? Kombinin hangi vanasından bunu yapabiliriz? Kalorifer tesisatındaki suyun basıncı nasıl olmalı? Basınç yetersiz olursa ne olur? Basın fazla olursa ne olur? Tesisatın su basıncını nasıl düşürebiliriz? Petek ve borularda zamanla pas ya da tortu birikmesi nedeniyle sorunlar ortaya çıkabilir mi? İçinde tortu biriken radyatörler yakıt tüketimini artırır mı? Kalorifer peteklerinin ne kadar sürede bir temizlenmesi gerekir? Kalorifer peteklerinin içini nasıl temizleyebiliriz? Radyatörleri yerlerinden sökmek mi gerekir? Bunun pratik bir yolu var mı? Kalorifer vanaları neden damlatır? Damlatan kalorifer vanasını değiştirmek mi gerekir? Değiştirmeden nasıl tamir edebiliriz?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin