Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Kadınlarda Sistit Tedavisi

Sistit olan kadınlar genital bölge temizliğinde nelere dikkat etmeli?
Kadınlarda idrar yolu enfeksiyonu tedavisi ile ilgili her şey... Kadınlarda sistitin teşhisi için nasıl bir fizik muayene ve hangi tetkikler yapılır? Hangi durumlarda ultrasonografi veya kan tahlili istenebilir? Bu tetkikleri hangi hastanelerde yaptırabiliriz? Hangi durumlarda kültür yapılması gerekir? Antibiyotik mutlaka doktora danışılarak mı alınmalıdır, neden? Başka ne tür ilaçlar kullanılır? Bir kez görülen sistit ile sık tekrarlayan sistitin tedavisi arasında ne gibi farklar vardır? Sistit teşhisi konan kadınlar evde ağrılarını hafifletmek için neler yapabilir? Nasıl ve ne kadar yatarak istirahat gerekir? Bölgeyi sıcak tutmak fayda sağlar mı? Hangi gıda ve içecekler tüketilmeli, hangilerinden kaçınılmalı? Hangi vitaminlerle vücut desteklenebilir? Kadınlarda tuvalet sonrası temizliğinde hangi yanlışlar sistit olasılığını artırır? Kadınlar genital bölgelerinin temizliğinde başka nelere dikkat etmeli? Genital bölge ne sıklıkta, ne tür malzemelerle temizlenmeli? Menopoza girmiş kadınların sistit olma riski diğer kadınlardan ne kadar yüksektir? Bu kadınların ne sıklıkta kadın doğum doktorunun kontrolünden geçmesi gerekir? Menopoz olmuş kadınlara yapılan hangi hormonsal düzenlemeler sistit olasılığını düşürecektir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin