Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İzmir Köfte Yapılışı

İzmir köfte nasıl yapılır?
İzmir köftesi tarifi UZMANTV'de... İzmir köfte için köfte harcı nasıl hazırlanır? İzmir köfte yapmak için hangi malzemeler kullanılır? Köftenizin daha iyi pişmesi için İzmir köftesinde nasıl bir sos kullanabilirsiniz? İzleyin, İzmir köftenin garnitürlerinin fırında pişerken yanmaması için nasıl dizilmesi gerekir, İzmir köfte nasıl fırınlanır, uzmanından öğrenin. Ana malzemeler neler? Sıvı yağ ile mi zeytinyağı ile mi daha güzel olur? Kaç gram kıyma gerekir, kıymayı hangi etten çektirmeli? Domates konur mu? Hangi baharatlar kullanılır? Köfte içine neler konur? Yeterince ekmek koyduğumuzu kıvamından nasıl anlarız? Ne kadar yoğurmalıyız? Köftelere nasıl şekil verelim? Köfteleri fırından önce ne kadar süre, nasıl bir tavada kızartmalı? Kızartma için hangi yağ uygun? Altına ne kadar patates konmalı? Patatesler nasıl kesilmeli, ne kadar kızartılmalı? Köfte kızardıktan sonra mı önce mi kızartalım? Tüm malzemeler tepsiye nasıl dizilir? İzmir köftenin sosu nasıl hazırlanır, neler konur? Fırın kaç derece olmalı, ne kadar süre fırınlanmalı? İzmir köfte piştiğinde ne kadar sulu olmalı? Köftenin kurumadan pişmesi için fırındayken nasıl kontrol edebiliriz, görüntüsünden nasıl anlaşılır?)
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin