Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İşçi Hakları Konusunda Merak Ettikleriniz

İşyerinde çıktı girdi yapılan çalışan kıdem tazminatını nasıl alabilir?
İş haklarıyla ilgili bilgi edinin... Özellikle bordro almayan çalışanlar sigortalarının tam ve düzenli ödenip ödenmediğini nasıl öğrenebilirler? İnternetten öğreniliyor mu? Hangi adresten öğrenebiliriz? Part-time çalışan işçiler de tam zamanlı çalışan işçiler gibi kıdem tazminatı hakkına sahipler midir? Part-time çalışan işçilerin kıdem tazminatları nasıl hesaplanır? Part-time çalışan işçiler de tam zamanlı çalışan işçiler gibi sigortalı çalıştırılmak zorunda mı? Sağlık hizmetlerinden yararlanmak için belli bir süre sigortalı olunması şart mı? İşçi sigortası yapıldıktan ne kadar süre sonra sağlık hizmetlerinden faydalanabilir? Bakmakla yükümlü olduğu kişiler de bu sürede sağlık hizmetlerinden faydalanmaya hak kazanır mı? Çalışanın evlenmesi kıdem tazminatı hakkı doğurur mu? Evlilik nedeniyle kıdem tazminatı sadece kadınlara mı veriliyor, yoksa erkekler de bundan yararlanabiliyor mu? İşçi deneme süresinde ücretsiz ve sigortasız çalıştırılabilir mi? Bu çalışma yasaları gereğince suç mudur? Sigortanın hemen başlatılması mı gerekir? İşyerinin el değiştirmesi çalışanın haklı olarak işten ayrılma sebebi sayılabilir mi? Bu tür bir durumla karşılaştığında işten ayrılan işçi kıdem tazminatı alabilir mi? Bazı işverenler çalışanların kıdem tazminatını vermemek için çıktı-girdi denilen yola başvurabiliyor mu? Durumdan habersiz olan çalışan bir süre sonra itiraz hakkı zamanaşımına uğradığı için tazminatını kaybedebilir mi?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin