Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

IQ Testi

IQ testi nasıl yapılır?
IQ testi hakkında merak edilenler... IQ deyince ne anlamalıyız? IQ?nun açılımı nedir? IQ ya da zeka nedir? Herkeste aynı mıdır? Zekanın türleri var mıdır? Matematik zekası ayrı sosyal zeka ayrı mıdır? Zekayı etkileyen faktörler nelerdir? Zeka doğuştan gelen bir yeti midir yoksa çocukluk ve gelişim çağında mı oluşur? Zekayı etkileyen dış şartlar nelerdir? IQ testlerinin sonuçları nasıl yorumlanır? IQ testinde hangi değer aralığı hangi zeka grubunu işaret eder? ? Ortalama bir insanın IQ seviyesi kaçtır? Üstün zekalı bir kişinin IQ zekası nedir? IQ zekası kaçın altındaysa zeka ile ilgili bir sorun söz konusudur? IQ seviyesi yüksek olan kişilerin problem çözme becerileri daha mı yüksektir? Daha yüksek mesleki beceri gerektiren işlerde daha mı başarılıdırlar? IQ testi nedir? IQ testi neyi ölçer? IQ testlerinin sonucu bir insanın zeki olup olmadığını ne kadar ortaya çıkarır? IQ nasıl bir test yöntemidir? Sadece matematiksel ya da görsel öğeler mi kullanılır? Zeka testlerinde ne tür sorular sorulur? IQ ya da zekayı geliştirmek mümkün mü? Çocukluktan itibaren bunun için çalışılırsa zekanın geliştirilmesi sağlanabilir mi?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin