Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İpek Koza Yöntemi ile Ameliyatsız Yüz Germe

İpek koza tekniği ile yüz germe nasıl yapılır?

4,821
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Medikal Estetik Hekim

Ameliyatsız yüz germede en son yöntem ipek koza adı verilen lifting yöntemidir. Diğer yöntemlerle kıyaslayacak olursak, birçok avantajı mevcuttur. En büyük avantajı uzun süreli kalıcılığının olmasıdır. Ek olarak çok kısa bir sürede uygulanabilir bir yöntemdir. Bir kahve molasında dahi uygulanabilir. 

İpek koza yöntemi ismini doğadan, ipek böceği ve kozasından alır. İpek böceği önce yumurtalarını dut yaprağına bırakıyor. Daha sonra bu yumurtalar olgunlaşıp tırtıl halini alıyor. Tırtıl olduktan sonra yaprakla beslenip belli erginliğe ulaştıktan sonra etrafına bir koza örüyor. Kozanın doğal olarak içi sıkı, dışı gevşek bir yapıya sahip. Bu yöntemle cildin altı sıkılaştırılarak dışarıdaki gevşek yapı onarılmaya çalışılır. 

Yıllar geçtikçe biliyoruz ki, cilt altındaki elastik dokuda belli erimeler meydana geliyor. İpek koza ile de cildin altı adeta bir koza gibi örülerek bu gevşekliklerin önüne geçmeye çalışıyoruz. En büyük avantajlarından bir tanesi sadece örme değil, aynı zamanda askılama yapılabilmesi. Çünkü yılların vermiş olduğu cildin altındaki elastikiyet kaybı cildin elbisesi dediğimiz üst deri tabakasında gevşemelere sebep oluyor. Bu yöntemle cildin altı ile üstünü aynı seviyeye getirip, yerçekiminden kaynaklanan aşağıya doğru gevşeme toparlanmaya çalışılır.


İpek koza tekniği ile ameliyatsız yüz germe işlemi için aslında bir yaş sınırı yoktur. 25 yaşından 75 yaşına kadar, herkese uygulanabilir. Burada esas olan yapılan ilk muayene sonucunda cilt altındaki bağ dokunun gevşeyip gevşemediğinin anlaşılmasıdır. Gençlerde bu bazen kalıtsal olabilir. Yani 25 - 30 yaşındaki bir kişide de bu olabilir. Eğer gevşek bir yapıya sahipse gevşemiş olan cilt üst derisi yukarıya doğru fikse edilir, askılama yapılır. İpek koza yöntemi ile ameliyatsız yüz germe tedavisi güvenli bir şekilde herkese uygulanabilir. Kalıcılığı en büyük avantajlarından bir tanesidir. 


İpek koza yöntemi ile ameliyatsız yüz germe tedavisinin ilk aşamasında yüz ipliklerle askıya alınır yerçekiminin aksi yönünde. İkinci aşamada kalan bölgelere adeta bir balıkçı ağı gibi bir ağ örülür. Bu işlem yapıldıktan sonra hasta ilk kontrol için 1 hafta sonra çağırılır. Daha sonra 1 ay sonra tekrar çağırılır. İpek koza yöntemi ile uygulanan yüz germe operasyonundan 3 ay sonra tedavi tamamlanır.  Bu 3 ay içerisinde hasta mutlaka 2-3 defa kontrole çağırılır, tedavisinin nasıl ilerlediği kontrol edilir. Çünkü tedavi sonucu yaklaşık minimum 2 sene boyunca kalıcılığını koruyor. Bu nedenle sık aralıklarla kontrol edilerek tedavinin tam olup olmadığı görülmelidir. 

Yeni doğmuş bir bebekte, yüz üçgendir, küçük bir çenesi, yanında büyük elmacık kemikleri vardır. Yıllar geçtikçe bu elmacık kemiği bölgesindeki bağ dokuda erime oluştuğundan çeneye doğru üçgen tersine döner. Bu yöntemle tersine dönmüş üçgen toparlanmaya çalışılır. Esas amaç budur. Yerçekiminin aksine, lifting denilen yöntemle yüz yukarıya kaldırılır, askılanır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat