Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İlaç Zehirlenmesi Tedavisi

İlaç zehirlenmesi durumunda ilk müdahale nasıl yapılmalı?
İlaç zehirlenmesi nasıl anlaşılır, belirtileri nelerdir? İlaç zehirlenmelerinde ilk müdahale nasıl yapılır? İlaç zehirlenmelerinde ne zaman doktora başvurmalı? İlaç tarafından zehirlenmiş kişinin tedavisi nasıl yapılır? İlaç zehirlenmesinden tedavi altına alınan kişinin hangi durumda midenisin yıkanması gerekir? İlaç zehirlenmeleri ölümle sonuçlanabilir mi? Sorularınızın cevapları UZMANTV'de... İlaçtan zehirlendiğini anladığımız kişiye nasıl davranmalıyız? Her durumda hasta kusturulmalı mı? Bilinci yerinde değilse kusturmak tehlikeli mi? Hiç dokunmadan hastaneye mi ulaştırmalıyız? Evde yapılan müdahale yeterli olabilir mi? Mutlaka hastaneye mi gitmeliyiz? Hangi testler yapılır? Kişin yakınları ilaç kutuları vb. getirirse farklı testler mi yapılır? Diğer zehirlenmelerden nasıl ayırt edilir? Tedavide hangi yöntemler kullanılıyor? Yine ilaç verilerek düzeltilebilir mi? Aktif karbon ilaç zehirlenmelerinde kullanılır mı? Mide yıkama sık kullanılan bir yöntem mi? Yıkama son çare mi? Mide nasıl yıkanıyor? İlaç zehirlenmesi ciddi bir rahatsızlık mı? Vakaların ne kadarı ölümle sonuçlanır? Hiçbir müdahale yapılmazsa hasta kendiliğinden iyileşebilir mi?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin