Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İflas Hakkında Her Şey

Borçlarını ödeyemeyecek olan şirket nasıl bir yol izlemeli?
Şirket iflasları hakkında sık sorulan sorular... İflasın hukuki tanımı nedir? Alacaklıların borçluyu icraya vermesi ile borçlunun iflası arasında ne farklar vardır? Borçlunun hangi ehliyetleri kısıtlanır? Haczedilebilir mallarına nasıl muamele edilir? Borçluya borcu olanlar varsa bu dönemde ödemek zorunda mıdır, nasıl ödeyebilir? Şirket hemen iflas ilan edebilir mi? Alacaklılara nasıl haber verilmeli? Alacaklılar şirketin iflas etmesini mi yoksa alacaklarının bir kısmını almayı mı tercih eder? Alacaklıları koruyan hükümler nelerdir? Nakdi ödeme yerine ayni ödeme teklif edilebilir mi? Hangi durumlarda borçlunun iflası ertelenebilir? İflas erteleme için ne zaman, nereye, hangi belgelerle başvuru yapmak gerekir? İflas hangi prosedür sonucu ertelenir? İflas ne kadar süreyle ertelenebilir? Kimler iflasın kaldırılması için başvuru yapabilir? Bunun için borçların ne kadarı ödenmiş olmalı? Borcunu ödeyemeyen borçlu iflası kaldırmak için tüm alacaklılardan mı izin almalı? İflasın kaldırılması için ne zaman, nasıl başvuru yapılmalı? Konkordatonun kelime anlamı nedir? Hukuktaki yeri nedir? Konkordato ile iflas arasında nasıl bir fark var?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin