Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

İdrar Testi Değerleri

İdrar testinde protein çıkması ne anlama gelir?

52,092
kez izlendi
Puan: 4.90 / 5

İdrar testi değerleri hakkında merak ettiklerimiz... SG değeri ne anlama gelir? İdrarın dansitesini mi ifade eder? Ortalama SG değeri nedir? Fazla ya da yüksek olması ne olma gelir? LEU ne demektir? İdrarda lökosit ya da akyuvar olmasını mı ifade eder? Ortalama bir değeri var mı? Pozitif ya da negatif olarak mı değerlendirilir? İdrarda lökosite rastlanması ne anlama gelir?
İdrar tahlillerinde nitrit NIT kısaltmasıyla mı ifade edilir? İdrarda nitrit olması ne demektir? İdrarda ortalama nitrit değeri ne olmalıdır? Fazla ya da az olması ne anlama gelir? İdrar tahlillerinde protein pro kısaltmasıyla mı ifade edilir? İdrarda protein olması ne demektir? Genellikle hamilelerde mi görülür? Böbrek rahatsızlığına mı işaret eder? İdrarda glikoz bulunması mıdır? İdrarda glikoz olması ne ifade eder? İdrar testinde normalde GLU değeri negatif mi olmalıdır? Ket değeri neyi ifade eder? Keton nedir? Ortalama değeri ne olmalıdır? Düşük ya da yüksek olmasının nedenleri neler olabilir? Şeker hastalığının tanısında bu değerden mi yararlanılır? ERY kısaltması neyi ifade eder? İdrarda eritrosit olması ne anlama gelir? İdrarda kan olduğuna mı işaret eder? ERY değeri pozitif ya da negatif olarak mı ifade edilir?

Sitene ekle
Kapat