Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hipertansiyon ve Tedavisi

Hipertansiyon ile yüksek tansiyon arasında ne fark var?
Hipertansiyon nedir? Kimlerde hipertansiyon riski daha fazla? Hipertansiyon nasıl tedavi edilir; hangi ilaçlar kullanılır? Hipertansiyon ilaçsız tedavi edilebilir mi? Hipertansiyon tedavi edilmezse ne gibi sorunlar olabilir? Hipertansiyon hastaları nelere dikkat etmeli; nasıl beslenmeli? Hipertansiyon tedavisinde egzersizin önemi ne? Hipertansiyondan tamamen kurtulmak mümkün mü? Hipertansiyonla ilgili tüm sorularınızın cevabı UZMANTV'de, videolarda... Hipertansiyon nedir? Hangi tansiyonlar yüksek sayılır? Sürekli yüksek tansiyon hipertansiyon mudur? Baş dönmeleri, bayılma ve burun kanamaları hipertansiyon göstergesi mi? Hipertansiyon şişmanlığa neden olur mu? Hangi yaşlarda rastlanır? Kilo ile ilgisi var mı? Sigara ve alkol tüketimi hipertansiyona yol açar mı? Hipertansiyon hangi kalp hastalıklarına neden olur? Damarlar tansiyondan nasıl zarar görür? Ne tür ilaçlar tansiyonu düşürmeye yardımcı olur? İlaç tedavisine hemen başlanır mı? Tansiyon ilaçlarının ne tür yan etkileri var? Her hipertansiyon hastası ilaç kullanmalı mı? İlaç dışında ne tür tedavi yöntemleri var? Hayat tarzını değiştirerek mi tansiyondan kurtulabiliriz? Hangi bitkiler daha sık tüketilmeli? Yağlı yiyecekler, fast-food hipertansiyon yapar mı? Hangi yiyeceklerden kesinlikle uzak durulmalı? Egzersiz tansiyonu düşürmeye yarar mı? Vücutta ne tür değişiklikler yapılmalı? Tansiyondan kurtulmak için zayıflamak şart mı? Tansiyon sürekli gözlem altında mı tutulmalı? Tedavi sonrası hipertansiyon tekrarlayabilir mi? Yaş ilerledikçe tansiyon hastalığı yeniden mi ortaya çıkar?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin