Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hastane Odası Süsleme

Doğum için hastane odası nasıl süslenir?

3,006
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Tasarımcı ve Organizatör

Hastane odası standart ve süit olarak ikiye ayrılmaktadır. Standart odalar daha ufak ve dar alanlı kullanıma sahip olduğundan bu alanlarda mekanı ferah olmasını sağlayacak ufak masa veya pencere kenarı süslemeleri ya da duvarların kullanılabileceği banner, balon y ada daha değişik materyaller seçilmelidir. Geniş süit dediğimiz odalarda ise bazen ayrı bir misafir odası bulunur ve bu odaya ikramlık ürünlerin olduğu hastanede hediye edilecek ürünlerin konumlandırıldığı hediye alanları oluşturulabilir. Hatta oda büyük seçimse kardeşi olacak çocuğunuz için bir abla-abi köşesi oluşturularak çocuğunuzun kardeş psikolojisi de geliştirilmiş olur. 

Hastane odası süslemeleri

Hastane odası süslemesi seçilirken bebeğin de odada bulunacağı göz önüne alınarak kağıt türevi, cam türevi ürünler seçilmesi gereklidir. Uçan balonlar oda içindeki süslemelerde her ne kadar şık dursa da oda içerisinde gaz salınımı olması veya uçan balonların çabuk patlayıp bebeği korkutması ihtimaline karşı sadece oda kapısının dışında kullanılması daha uygun olmaktadır. Bazı anne adayları odalarında kokulu kolonya vb. hediyelikleri açıkta bırakmakta, bu kimyasal kokular bebeğin koku sinirlerini uyararak rahatsız etmektedir. Bu nedenle hediyeliklerde de yine doğal malzeme seçilmesine dikkat edilmelidir.

Doğum odası süslemelerinde malzeme seçimi

Hastane odası süslemeye talebin artmasıyla birlikte birçok firma bu konuda çalışmalar yapmıştır. Pembe ve mavi tonlarında sayısız alternatif tasarım geliştirmişlerdir. Biz Elabern olarak hastane süslemesinde kağıt ve cam türevi doğal ürünler kullanmayı tercih ediyoruz. Bunun nedeni bebeğin yeni doğduğunu unutmamamız ve dışarıdan gelecek herhangi bir etkiye karşı savunmasız olduğunu düşünmemizdir. 

Bakteri üretebilecek veya hijyen olmayan her türlü ürünün bebeğin sağlığını olumsuz etkileyebileceğini düşündüğümüzden, buna göre titizlikle ürün ve tasarım geliştirmekteyiz. 

Doğum odası için kağıt çiçek süslemeler, kumaş tülden yapılmış ponponlar, keçeden yapılmış bebeğin ismi yazılmış süslemeler odayı şenlendirecek ve süsleme anlamında zenginlik sağlayacaktır.

Doğum odası ikramları

Doğum odasında biz firma olarak ikram masalarımızda çikolata bebeğin adına özgün süslü kurabiye, konsepte uygun lolipop cakeler, konsepte uygun ve şeker hamuruyla süslenmiş bebeğin adı yazan veya bebek için seçilen temaya uygun süslemelerle yapılmış ürünleri tercih etmekteyiz. Tuzlu olmasını isteyen annelerimiz içinse odada koku yapmayacakk kanepeler, mini pizzalar ve tuzlu çubuk ev yapımı krakerler seçmekteyiz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat