Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hasta ve Yaralı Taşıma Teknikleri

Araç içindeki yaralı nasıl çıkarılır?
Acil durumlarda hasta ve yaralıların nasıl taşınması gerektiğini öğrenin... Hasta ve yaralı taşıma teknikleri nelerdir? Hangi durumlarda hangi yaralı taşıma tekniklerinin kullanılması gerektiğine nasıl karar vermeliyiz? Araç içinde sıkışan, bilincini kaybetmiş yaralı araçtan nasıl çıkarılır? Yaralıyı araçtan çıkarırken nelere dikkat etmeliyiz? Hastanın bilinci kapalıysa, solunumu ve kalbi durmuşsa ne yapmalıyız? Boyun ve omurga hasarı şüphesi varsa hastayı mümkün olduğunca sabit tutmamız mı gerekir? yanımızda yardım edecek kimse yoksa hastayı nasıl taşıyabiliriz? Yaralılar sedye olmadan kısa mesafelerde nasıl taşınabilir? Kentek yöntemi nedir? Yaralı sandalyede nasıl taşınabilir? Altın beyik yöntemi nedir? Altınbeyik yöntemi ile yaralılar nasıl taşınabilir?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin