Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Haşhaşlı Çörek Tarifi

Haşhaşlı çörek nasıl yapılır?
Haşhaşlı çörek yapmayı öğrenin. Haşhaşlı çörek hamuru için gereken malzemeler nelerdir? Ne kadar haşhaş gerekir? Kullanacağımız haşhaş hasıl olmalı? Ne kadar maya kullanılır? Haşhaş çörek hamuru nasıl yoğrulur? Hamur yoğrulurken haşhaş eklenir mi? Haşhaş hangi aşamada eklenir? Hamurun kıvamı nasıl olmalı? Hamuru dinlendirmemiz gerekir mi? Haşhaşlı çöreğe kendine özgü şekli nasıl verilir? Hamurdan koparacağımız parçalar ne büyüklükte olmalı? Haşhaş hamura ne zaman katılır? Hamuru nasıl rulo haline getirebiliriz? Haşhaşlı çöreği tepsiye nasıl dizmek gerekir? Ruloları birleştirerek mi dizilmeli? Nasıl bir tepsi kullanmalıyız? Tepsiye dizdikten sonar çöreklerin üzerine yumurta akı ya da su sürmek gerekir mi? Haşhaşlı çörekleri kaç derecelik fırında ne kadar süre pişirmek gerekir? Çöreklerin piştiğini nasıl anlarız? Haşhaşlı çöreği nasıl servis edebiliriz? Nasıl bir haşhaş kullanmalıyız? Hamurunu sütle yaparsak daha lezzetli mi olur? Kullanılan maya miktarı önemli mi? Hamuru nasıl dinlendirmeliyiz? Hamura katmadan önce haşhaşı nasıl hazırlamak gerekir?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin