Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hamilelikte Kansızlık

Hamilelikte kansızlık nasıl giderilir?
Hamilelikte kansızlık ve demir eksikliği hakkında bilmek istedikleriniz... Kansızlık nedir? Demir eksikliği olarak da nitelenebilir mi? Hamilelikte kansızlık sık karşılaşılan bir durum mu? Belli bir risk grubu var mı? Her hamilelikte kansızlık ortaya çıkabilir mi? Hamilelikte kansızlığın ne tür belirtileri olabilir? Normalde kansızlık sorunu olmayan bir kadın hamilelikte bununla karşılayabilir mi? Hamilelikte demir ihtiyacı artar mı? Artan demir ihtiyacı karşılanmazsa kansızlık mı ortaya çıkar? Beslenme yetersizliğinden ya da yanlış beslenmeden mi ortaya çıkar? Kimlerde hamilelik döneminde kansızlık görülme riski yüksektir? Hamilelikte kansızlık ne tür şikayetlere yol açar? Dudak içi, avuç içi, tırnak yatakları ve göz diplerinde solma, çarpıntı ve çabuk yorulma gibi belirtileri var mıdır? Baş dönmesi, baş ağrısı, bulantı, iştahsızlık ve ishal gibi belirtiler verir mi? Bunlar kansızlığın erken belirtileri midir? Nefes almada güçlük, yüz ve bacaklarda şişme gibi belirtilere de neden olabilir mi? Hamilelikte kansızlık sorunu nasıl tedavi edilir? Hangi aşamada hangi yöntemlere başvurulur? Hamilelikte kansızlığa karşı hangi durumlarda demir takviyesi yapılmalıdır? Hamilelik öncesinde demir eksikliğine bağlı kansızlık sorunu yaşayanlar hamilelikte demir takviyesi almalı mı? Hamilelikte demir eksikliğine bağlı kansızlık belirtileri görülmeye başlandığında demir desteği almak gerekir mi? Hamilelikte demir eksikliği tehlikeli bir durum mudur? Anne adayı için ne tür riskler oluşturur? Düşük ya da hamilelik gelişimini olumsuz etkileyecek rahatsızlıklara yol açabilir mi? Bebekte gelişim sorunlarına yol açabilir mi? Ne tür hastalıklara yol açabilir? Zihinsel ve fiziksel rahatsızlıklara yol açabilir mi?
Yeni programlardan haberdar olmak
için UZMANTV Haftalık Bülten'e
abone olun.
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin