Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Hafıza Geliştirme Teknikleri

Hafızamızı güçlendirmek için ne tür egzersizler yapabiliriz?
Hafızanızı hep canlı ve taze tutun. Okulda, işte işinize yarayacak bilgileri kolayca depolayın. Nasıl mı? UZMANTV'de. Beyin hafızada hangi detayları kaydeder? Geçmişle ilgili bilgiler neden beyinde saklanır? Hafızanın sadece beyin ile mi ilgisi var? Görsel olarak hatırlama ne işe yarar? Geçmişle ilgili detayları gözümüzün önüne getirmeye çalışmak hafızamızı geliştirir mi? Beynini daha çok kullanan, zorlayan insanlar daha iyi mi hatırlar? Genetik özellikler, beynin kıvrımları ile hafızanın nasıl bir ilişkisi var? Beynin hafıza gücü ne kadar? 'Geçen sene kahvaltıda yediklerimizi' bile hatırlayabilir miyiz? Hafıza geliştirmeye başladığımız andan itibaren mi beynimiz ayrıntıları kaydetmeye başlar? Tekniği öğrendikten sonra geçmişi daha iyi mi hatırlarız? İsim, telefon numarası ezberlemek işe yarar mı? Bulmacaların hafızaya faydası olur mu? Sayılarla, matematikle ilgilenmek şart mı? Günü gününe tekrar gerçekten uzun vadeli hafızayı geliştirir mi? Görsel malzemeler kullanılan, deney yapılan derslerde başarı daha mı yüksek? Yaş ilerledikçe beynin hatırlama fonksiyonu nasıl değişir? Temel çalışmalar hangileridir? Gazete okuyarak, televizyon izleyerek hafızamızı kuvvetlendirebilir miyiz?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin