Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Güzel Konuşma Egzersizleri

Konuşmamızı daha anlaşılır hale nasıl getirebiliriz?
Etkili konuşmayı öğrenin. İzleyin, akıcı ve iyi bir konuşma için hangi egzersizleri yapabilirsiniz, kelimeleri yutarak konuşanlar ne tür egzersizlerle bunu engelleyebilir, uzmanından öğrenin. Konuşurken nefes kontrolü nasıl yapılır? Artikülasyon bozukluğu olanlar ne tür egzersizler yapabilir? Sunucu Defne Sarısoy UZMANTV için örneklerle anlatıyor... Nefes neden önemli? Doğru nefes almıyorsak konuşmamız bundan nasıl etkilenir? Ne tür nefes egzersizleri var? Dudak tembelliği nedir? Nasıl giderilir? Hangi malzemelerle çalışma yapılabilir? Artikülasyon nedir? Yabancı dil bilenlerde daha sık mı görülür? Egzersizlerle geliştirilebilir mi? Harf ve kelime yutmak nedir? Türkçede sık yapılan yanlışlar hangileridir? Ne tür çalışmalarla bu bozukluk giderilebilir? Yuvarlayarak konuşmak ne demektir? Hangi kelimelerde daha çok hata yapılır? Hangi egzersizlerle anlaşılır bir konuşmaya sahip olabiliriz? Konuşma hızımız ne kadar olmalı? Akıcı konuşurken kelimeleri birbirinden nasıl ayırmalıyız?
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin