Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Güvenlik Bariyer Sistemleri

Bomba yüklü araç saldırılarına karşı ne tür önlemler alınabilir?

5,473
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama
Arma Kontrol İşletme Müdürü

Anti terör bariyer sistemleri

Anti terör bariyer sistemleri, herhangi bir tehdit algılandığında veya saldırı durumlarında bina, tesis ya da söz konusu bölgeye girişleri engellemek için kullanılan hidrolik, çelik entegrasyonlu bloklayıcılardır.

Arma Kontrol olarak bizler 2006 yılından beri güvenlik otomasyonu alanında üretici firma olarak faaliyet gösteriyoruz. Özellikle ülkemizde son yıllarda artış gösteren terör olayları sonrasında çeşitli Ar-Ge çalışmalarıyla anti terör bariyer sistemlerini geliştirdik. Anti terör bariyer sistemleri, herhangi bir tehdit algılandığında veya saldırı durumlarında bina, tesis ya da söz konusu bölgeye girişleri engellemek için kullanılan sisteme verilen isim. Bu sistemler genellikle ürettiğimiz mantar bariyer ve road blocker'lar tarafından oluşuyor. Ancak bunlara entegre edebildiğimiz diğer ürünlerimiz de mevcut.
 
Road Blocker ve mantar bariyer sistemlerimiz anti terör bariyer sistemlerinde en çok tercih edilen bloklayıcı çeşitleri arasında. Mantar bariyer ve Road Blocker sistemimiz her türlü araçlı saldırıya karşı, askeri tesisler, devlet binaları, elçilikler, üretim tesisleri, petrol rafinerileri, oteller, havaalanları ve stadyum gibi giriş-çıkışın kontrollü ve güvenli yapılması gereken alanlarda yaygınlıkla kullanılıyor. Bu sistemlerimizle alan kontrolü ve güvenliği konusunda da yüksek verimlilik alabiliyorsunuz.
 
Hidrolik çalışma sistemi sayesinde anti terör bariyer sistemi en yoğun yerlerde bile kesintisiz çalışabiliyor. Bu sistem, diğer ürünlerimizle senkronize edilerek olası saldırılarda savunmayı en üst düzeyde tutuyor. 

Mantar bariyer sistemleri (bollard) ve Road Blocker'ların terör saldırılarını önlemede görevleri

Güvenlik tedbiri alınması gereken, kurum, tesis veya alanlarda bu sistemler çözüm olabilir. Saldırı ihtimaline karşı bloklayıcı olarak giriş ve çıkış kapılarında mantar bariyer ve Road Blocker kullanılmalıdır. Terör saldırılarını önleme konusunda ise özellikle K12 ve PAS68 kalite standartlarında üretilen ürünler ile saldırı gerçekleştirilen aracın girişi tamamen engellenebilmektedir.

Özellikle araçlarla yapılan saldırı ihtimaline karşı durdurucu görevi üstlenen mantar bariyer ve Road Blocker'lar, terör saldırılarını önlüyor. Darbeye ve hava koşullarına dayanıklı Arma hidrolik mantar bariyerler, ileri teknolojiyle Avrupa normu 304 Kalite paslanmaz borulardan üretiliyor. Bariyerlerin çapı ve yüksekliği, alanın gereksinimlerine ya da istenen güvenlik düzeyine göre değişkenlik gösteriyor. Mantar bariyerler, her tip araçlı suikast riskine karşı özel olarak tasarlanmış bir güvenlik ürünü. Saatte 80 km. hızla çarpan 12 tonluk bir kamyonu durdurabilen niteliklere sahip olan mantar bariyerlerimiz, hidrolik çalışma prensibi ile koruma sağlıyor. Bir diğer seçenek olan, Road Blocker sistemlerimiz de diğer sisteme entegre çalışabilmektedir. Sadece araç çarpmalarına dayanıklı bir kasa olarak tasarlanmayan Road Blocker'lar, aynı zamanda sistemle ilgili gerçekleşebilecek tüm araçlı saldırılara karşı güçlendirilmiştir. 

Terör saldırısı gerçekleşmesi durumunda, özellikle K12 ve PAS68 kalite standartlarında üretilen mantar bariyer ve Road Blocker'lar, saldırı gerçekleştiren araçların girişini ve hedefe ulaşmasını engelliyor. Sistem, acil durumlarda 1 saniyede açılabiliyor. Uluslararası akreditasyonun sunmuş olduğu K12 ve PAS68 standartlarıyla üretilen sistemler acil durum sonrası normal olarak çalışmaya devam ediyor.

Bu sebeplerden dolayı; askeri tesisler, devlet binaları, elçilikler, üretim tesisleri, oteller, havaalanları ve dünya ölçeğinde ses getiren önemli birçok projede, proje sahipleri riske girmediler, Arma Kontrol?ü seçtiler.  

Bomba yüklü araç saldırılarına karşı alınabilecek önlemler

Evet, bombalı araç saldırılarından korunmak mümkündür. Öncelikle alınan sistemin kalitesi önemlidir. K12 ve PAS68 Kalite testlerinden P1 derecesi ile geçen ilk Türk firmasıyız. Bu kaliteyi sağlayabilen, gerekli sertifikalara sahip Mantar Bariyer ve Road Blocker sistemlerimiz her türlü bombalı araç saldırısını tesis dışında, ön güvenlik noktasında bertaraf eder ve saldırının amacına ulaşmasına engel olur.

Bomba yüklü araç saldırılarına karşı alınan anti terör bariyer sisteminin kalitesi büyük önem taşıyor. Bu konuda belirlenmiş standartlar var. Bu kalite standartları gereği bariyerlerin yerden yüksekliği, bariyerlerin üretiminde kullanılan malzemeler, bariyerin çarpışmadan sonraki çalışma özellikleri ve fiziksel bozukluklar titizlikle kontrol ediliyor. K12 ve PAS68 kalite testlerinde P1 derecesi ile bu kaliteyi yakalayan ilk Türk firmasıyız.

Darbeye ve hava koşullarına dayanıklı Arma hidrolik mantar bariyerler, ileri teknolojiyle Avrupa normu 304 kalite paslanmaz borulardan üretiliyor. Özel çelik entegrasyonlu malzemeden üretilen Road Blocker'lar da kendi ürün gamında çeşitlilik gösterebiliyor. Mantar bariyer ve Road Blocker sistemleri, girmiş olduğu çarpışma testlerinde 80 km hızla gelen 7.5 ve 12 tonluk kamyonları durdurabilme özelliklerine sahip. Söz konusu araçlı saldırılardan sonra sistemler sorunsuz çalışmaya devam edebiliyor.

Mantar bariyer ve Road Blocker sistemleri her türlü bombalı araç saldırısını tesis, bölge veya alanın ön güvenlik noktasında bertaraf ediyor. Saldırı gerçekleştiren araç güvenlik noktasında durdurulduğu için saldırının amacına ulaşmasına engel oluyor.

Giriş kontrol ve bariyer sistemlerinin kullanım alanları

Sistemlere genel olarak bakıldığında kullanım alanları çok geniştir. Birçok alanın kontrolü ve güvenliği için kullanılmaktadır. Tercih yoğunluğuna göre Road Blocker ve mantar bariyer sistemlerinin yanı sıra araç altı görüntüleme sistemleri, kollu bariyerler, manuel ve hidrolik tuzaklar, otopark ödeme sistemleri, plaka tanıma sistemleri, OGS - HGS sistemleri yoğun talep gören ürünlerimizdir. 

Araç altı görüntüleme sistemlerimiz, tesis veya gümrük kapılarında geçiş sağlayan araçların araç altı kontrolü için kullanılmaktadır. 

Kollu bariyerlerimiz hemen her alanda geçiş kontrolü için kullanılmaktadır. otopark ödeme - plaka tanıma - HGS ve OGS sistemleri ücretli, ücretsiz veya site otoparkları için yoğun talep alan ürünlerdir. Manuel ve hidrolik tuzaklarımız alan girişi veya yön ihlalleri için yoğun kullanılan ürünlerdir. 

Giriş kontrol ve bariyer sistemleri alırken dikkat edilecekler

Giriş kontrol ve bariyer sistemlerinde tercihlerimizi yaparken üretici firma, ürün ve hizmetleri ile ilgili dikkat edilmesi gereken konuları şöyle özetleyebiliriz;

Ürünlerin dünya standartlarında sertifikalara sahip olması en önemli kriterdir. 

Bununla birlikte, ürünün kullanım amacı, keşif ve doğru ihtiyacın tespiti, üretim ve malzeme kalitesi, satış sonrası servis ve düzenli bakım hizmeti dikkat edilmesi gereken konuların başında geliyor. Ve tabii ki, firmanın referansları, ürünlerinin kullanıldığı projeler ve projelerdeki performansları da dikkatle incelenmelidir. 

Arma Kontrol Sistemleri, sahip olduğu K12 ve PAS68 kalite testlerinde P1 derecesi ile başarısını kanıtlayan ilk Türk firması olmuştur. Ar-Ge'ye yapılan yatırımlarla sürekli standartları yükseltmektedir. 

Satış sonrası servis hizmeti ise, ürünlerin en iyi performansta ve uzun ömürlü olmasındaki en önemli faktördür. Servis hızı da özellikle güvenlik noktaları için hayati önem taşımaktadır. 

Ürünlerin kalitesi, gerek çarpışma testleri sonucunda aldığımız dünya standartlarındaki akreditasyonlar, gerekse kullanıldığı projeler ve projelerde ki performansları ile kendini ispatlamıştır. Ülkemizde ve dünyada ses getiren birçok projenin geçiş güvenliği Arma Kontrol ürünleriyle sağlanmaktadır. 

İhtiyaçlarınız, almayı düşündüğünüz ürünün üretim amacı ve kalitesi, alacağınız firma ve tamamladığı projeleri bu durumda önemlidir. Arma Kontrol Sistemleri olarak, kurulduğumuz günden bugüne kadar yurtiçi, yurtdışı proje olmak üzere pek çok büyük projeye imza attık. 40'tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyoruz. Ülke içinde sektörün yön belirleyici oyuncusuyuz. Ülkemizde ve dünyada ses getiren birçok projenin geçiş güvenliği Arma Kontrol ürünleri ile sağlanmaktadır. Ürünlerimizin kalitesi, gerek çarpışma testleri sonucunda, gerekse kullanıldığı projeler ve projelerdeki performansları ile kendini ispatlamıştır. 

Giriş kontrol ve bariyer sistemlerinin kullanım ömürleri

Giriş kontrol ve bariyer sistemlerinin kullanım süresi maliyet açısından büyük önem taşıyor. Kullanım şekli ve yoğunluğuna göre sistemlere, 3 veya 6 aylık periyodlarda bakım yapılması gerekmektedir. Arma Kontrol'ün satış sonrası politikası gereği önleyici bakım sayesinde ürünler, ömür boyu kullanılabiliyor. 

Önleyici bakım ile doğabilecek sistem veya ürün odaklı sorunların önüne geçilmiş olup herhangi bir ihtiyaç anında ise problem yaşanması engellenmiş oluyor. 

Arma Kontrol satış sonrası hizmet birimi, ihtiyaç anında veya süreli sözleşmeyle bu hizmeti yüksek standartlar ve hızlı çözümlerle sunmaktadır. Bu durum, bizim üretim aşamasında kaliteye verdiğimiz önemin müşteriye dönen kazancıdır.

Sistemlerimizin kullanım ömrü oldukça uzun bir süreyi kapsıyor. Burada önemli olan sistemlerin bakım ve onarımının ihmal edilememesidir. Kullanım şekli ve yoğunluğuna göre 3 ay veya 6 aylık periyodlarda bakım yapılması gerekmektedir. Önleyici bakım sayesinde sistemlerin ömür boyu kullanılması mümkündür. Bu durumda bizim üretim aşamasında kaliteye verdiğimiz önemin müşteriye dönen kazancıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat